Święto Dziękczynienia to czas, kiedy wszyscy zasiadają do stołu z pysznym jedzeniem, a na stole króluje pieczony indyk. Jednak nie wszyscy wiedzą, jakie piekło przechodzą te biedne ptaszyska, zanim trafią na nasze talerze. Właśnie wyszło na jaw, że jeden z największych producentów indyków w USA, Butterball, ma na swoim koncie skandaliczne praktyki znęcania się nad zwierzętami.
Co się tam do cholery dzieje?!
Wszystko zaczęło się od nagrania, które pokazywało pracowników Butterball, jak znęcają się nad indykami. To odkrycie wywołało powszechne oburzenie, a wielu zaczęło kwestionować praktyki stosowane przez tę firmę. Nagranie pochodzi z tajnego dochodzenia przeprowadzonego w 2006 r. przez People for the Ethical Treatment of Animals (PETA) w zakładzie Butterball w Ozark w stanie Arkansas.
Śledztwo, które trwało kilka miesięcy, ujawniło przerażające traktowanie zwierząt, rzucając światło na to, co PETA określa mianem „horror za kulisami” w przemyśle indyczym.
Praktyki ujawnione w obiekcie Butterball
Według ustaleń PETA pracownicy ośrodka byli odpowiedzialni za skuwanie i ubój ponad 50 000 ptaków dziennie. Kurwa, to jest chore! Amber Canavan, kierownik projektu kampanii wegańskiej w PETA, rozmawiała z mediami o wynikach. „W rzeźni nie dzieje się nic humanitarnego” – powiedziała. W jednym z incydentów pracownik nadepnął na głowę żywego ptaka.
Na nagraniu widać też, jak indyki uderzają w metalowe pręty, łamiąc im nogi i plecy, a także jak pracownicy rzucają zwierzętami z taką siłą, że odrywają im kończyny. Co za skurwysyny!
„Pracownicy ewidentnie nie zostali przeszkoleni w zakresie dobrostanu zwierząt” – zauważył śledczy, dodając, że niektórzy pracownicy wręcz chwalili się swoimi czynami. To jest po prostu nie do wiary!
Teraz pytanie brzmi: czy chcemy nadal wspierać takie firmy, które nie szanują życia zwierząt? Może warto zastanowić się nad tym, jakie wybory podejmujemy, kiedy kupujemy jedzenie. W końcu to my, konsumenci, możemy wpłynąć na to, jakie praktyki są stosowane w przemyśle mięsnym.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak możemy wpłynąć na przemysł mięsny, odwiedź stronę https://www.viscale.pl/, gdzie znajdziesz więcej informacji na ten temat.
Źródło: ibtimes.co.uk